ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Звернення до євреїв світу: "Сьогодні наше слово дуже багато значить для українців"

  1306   0 03.02.2014, 15:26 | Новости, Политика
Звернення до євреїв світу: "Сьогодні наше слово дуже багато значить для українців"

Тричі за останній місяць на прихожан київської синагоги на Подолі у Києві були здійснені напади. Два були невдалими, одне – з травмами для студента єшиви.

Про це йдеться у відкритому зверненні до євреїв усього світу, яке написав київський історик Віталій Нахманович.

За його словами, почерк і обставини не залишають сумнівів в авторстві. Спонтанний сплеск агресії «антисемітів з Майдану» виключається. Для «спонтанного сплеску» є синагога в центрі Києва. Свідомо ж планувати таку акцію сьогодні на Майдані може тільки пацієнт психлікарні. Це означає своїми руками поховати всі надії на допомогу із Заходу. А от для протилежного боку...

«По-перше, нахабство і відчуття повної безкарності. Затриманий самими прихожанами «спостерігач», старанно замальовував в блокноті «маршрути руху» ешіботніків, абсолютно спокійно пішов до міліції, де і пропав. По-друге, сама міліція, так нікого і не знайшла і, судячи з усього, не шукала. Знайома для сьогоднішнього Києва картина – найнята шпана під прикриттям «правоохоронців» спалює машини, б’є вітрини, нападає на перехожих і розчиняється в темряві ночі... Розрахунок простий. Або євреї вирішать, що стали жертвою «бандерівців» і зажадають від уряду та світової спільноти припинити «неподобства» на Майдані, або зрозуміють, що стали об’єктом залякування влади, і тим більше вимагатимуть «закрити» Майдан», щоб не вийшло ще гірше...» – зазначає Нахманович.

«Ми прийшли на цю землю давно. Єврейські громади в Криму існують більше двох тисяч років. Уперше Київ згаданий в листі, написаному на івриті. Але сучасна наша історія на українських землях почалася всього п’ятсот років тому. Це була різна історія: велика і незначна, щаслива і страшна. «Золотий вік» і хасидизм, сіонізм і Гаскала, погроми і Голокост, комунізм і «боротьба з космополітами» – все це пережили ми тут. І так виходило, що ми весь час жили поруч з українцями, але дуже рідко разом з ними. Тому що ця земля належала кому завгодно, крім них самих. Литва і Польща, Туреччина і Росія, Австрія і Угорщина, Румунія та Чехословаччина, СРСР і Третій рейх – імперії і республіки, монархії і тиранії, всі вони були єдині в одному – народ цієї землі повинен був залишатися безмовним і покірним. І ми, спонукувані природним почуттям самозбереження, завжди намагалися бути на боці сильних, на боці влади, а значить – не на боці українців. Але це також означало, що при всякій їх спробі нарешті скинути чужоземне ярмо ми ставали одними з перших об’єктів стихійної ненависті або цілеспрямованої пропаганди. І знову ми зверталися за захистом до влади, і знову потрапляли у те ж замкнене коло. Можливо, якби хоч одна спроба українців досягти незалежності виявилася вдалою, наші відносини склалися б по-іншому», – пише він.

За словами історика, двадцять з гаком років тому це начебто сталося. На руїнах останньої імперії Європи виникли або відродилися незалежні держави, у числі яких була й Україна. Всі ці роки молода країна насилу шукала свій шлях і своє місце в сім’ї вільних народів. Прибалтам пощастило – їх відразу ж прийняли в європейську родину. Молдаванам і грузинам нав’язали братовбивчі війни, які розкололи їх країни.

«Українці демонстрували чудеса спокою і витримки, безкровно дозволяючи нові і нові політичні кризи. Але сьогодні настав час істини. Сили імперського реваншу зовні і всередині України відверто зробили ставку на найбільш одіозного політика прорадянського табору, який поєднав у собі дрібнокримінальне минуле, неосвіченість і провінційний кругозір. Менше ніж за три роки свого правління він устиг нажити величезні багатства і безліч ворогів, поховавши при цьому економіку країни і її надії на європейську інтеграцію.

Два місяці тому громадяни України, ковтнувши за попередні двадцять років повітря свободи, вийшли на площу з єдиною вимогою: зупинити сповзання країни до диктатури і повернути людям надію на світле майбутнє. З тих пір вони стоять на київському Майдані і безлічі майданів у всіх містах своєї країни. Серед них не лише українці, а й росіяни, вірмени, білоруси, кримські татари. І євреї. Проти них було кинуто міліцейський спецназ і внутрішні війська, найняті гопники і залякані бюджетники. Всі ті, в кому ще сидить радянська байдужість до долі своєї країни і боязнь за шматок черствого хліба, який кидає їм з панського плеча всесильний чиновник.

Сьогодні наше з вами слово дуже багато значить для цих людей і для всього світу. Кров’ю і попелом Голокосту ми отримали це право – говорити і бути почутими. Сьогодні, на жаль, дуже багато з нас знову намагаються знайти в цій ситуації свою вигоду або залишитися осторонь. Так було не один раз в історії. Але сьогодні настав час згадати, що своє право на безсмертя наш народ отримав три з половиною тисячі років тому, зобов’язавшись не тільки виконувати заповіді Всевишнього, а й нести знання про Нього всім народам. Сьогодні 45 мільйонів людей в країні, рясно политій і нашою кров’ю, просять всього лише про Справедливості та Милосердя. Двох речах, на яких Господь заснував цей світ. Чи маємо ми право відмовити їм у цьому?» – йдеться у його зверненні до євреїв усього світу.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (658)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области