ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Без права на вибір

  261   0 27.10.2015, 12:18 | Статьи, Политика
Без права на вибір

Справжні виборчі баталії розгорнулися 25 жовтня у Маріуполі та Красноармійську. Мешканці цих українських міст не змогли реалізувати своє право на волевиявлення через надмірний вплив на виборчий процес з боку політичних сил, зокрема «Опозиційного блоку».

 

Маріупольська міська виборча комісія відмовилася доправляти бюлетені на виборчі дільниці після того, як у приміщенні друкарні було знайдено розірвану пачку виборчих документів, на яких двічі була надрукована назва однієї з політичних сил, натомість інша партія була взагалі відсутня. (До речі, друкарня «Приазовский рабочий» належить компанії бізнесмена Рината Ахметова.)

 

Окрім того, було зафіксовано чимало порушень виборчого законодавства. Зокрема, міська й районні комісії розташовувалися не на комунальних площах, а на території того ж ахметівського «Метінвесту». А склад районних і дільничних комісій змінювали кілька разів, намагаючись сформували їх із «лояльних» «Опозиційному блоку» членів - передусім співробітників металургійних підприємств.

 

Загалом намагання штабу цієї політсили встановити повний контроль над виборчим процесом яскраво свідчать про відсутність впевненості у перемозі їхнього кандидата.

 

Виборчі дільниці в Червоноармійську теж не відкрилися через проблеми з бюлетенями.

«Ситуацію із виборами в Червоноармійську можна назвати трагікомедією, - сказав голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський. - По-перше, тричі змінювався склад територіальної виборчої комісії. У надрукованих бюлетенях у назвах десяти з 12 партій, що беруть участь у виборах, зробили помилки. В останню мить комісія прийняла рішення про передрук бюлетенів, надавши на це право фізичній особі, яка навіть не змогла зробити кліше».

 

Звісно, остаточні висновки щодо причин зриву виборів у Маріуполі та Червоноармійську має зробити слідство. Однак вражають заяви голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, який звинувачує у зриві голосування в цих містах «деяких членів міських виборчих комісій». Ніби фарсу з друкарнями, явних помилок у документах просто не було.

 

Політолог Вадим Карасьов написав у своєму Facebook: «Західним партнерам кажемо: вибори на Донбасі проведемо, коли повернемо туди владу. А самі навіть вибори в Маріуполі провести не можемо».

Аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев зазначив, що непроведення виборів у Маріуполі та Червоноармійську стало наслідком порушення правових механізмів виборчого законодавства України.

«Ситуація, що склалася у цих містах, не є унікальною порівняно з іншими містами чи регіонами України, в яких виникали проблеми з виготовленням виборчих бюлетенів. Але, на відміну від аналогічних ситуацій, проблеми в Маріуполі та Червоноармійську не були вирішені у законний спосіб. Гостре протистояння між різними суб'єктами виборчого процесу призвело до повної дестабілізації роботи територіальних виборчих комісій, що засвідчує надмірний вплив на членів ТВК з боку політичних сил», - відзначив експерт.

 

Аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» у Донецькій області Сергій Ткаченко назвав зрив виборів «політичним, а не технічним рішенням»: «Протистояння суб'єктів виборчого процесу завело ситуацію у глухий кут, вибратися з якого в законний спосіб уже було неможливо. Надмірний вплив політичних партій на членів ТВК призвів до того, що члени ТВК частіше виконували вказівки керівництва політичних партій, ніж діяли згідно з процедурами, які прописані в законі про місцеві вибори».

 

Вибори в Маріуполі можуть відбутися 15 листопада - разом із другим туром обрання міського голови. Водночас голова комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що «це може закласти чергові проблеми і знову призвести до зриву виборчого процесу». У такому разі волевиявлення доведеться відкласти на січень.

Михайло Охендовський відзначив, що для проведення виборів у цих містах Верховна Рада має ухвалити окремий закон.

Тамара ПЕТРОВА 

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2021 (571)
Август 2021 (745)
Июль 2021 (601)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области