ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Вадим Івченко: Проблему обігу земель вирішить створення сімейних фермерських господарств

  248   0 30.05.2018, 13:00 | Новости, Политика
Вадим Івченко: Проблему обігу земель вирішить створення сімейних фермерських господарств

Сесійні дні з 22 по 25 травня влада анонсувала як Аграрний тиждень у Верховній Раді, обіцяючи прийняти низку важливих для аграріїв Законопроектів. Значна частина з них була ініційована Народними депутатами з фракції ВО «Батьківщина», зокрема і заступником голови аграрного Комітету В. Івченко.

Редакція звернулася до Вадима Івченка з проханням прокоментувати результати законотворчої діяльності парламентаріїв, та їх наслідки для селян.

ВФУ. Вадиме Євгеновичу, які законопроекти планує розглянути Верховна Рада, та які зміни вони принесуть аграріям?

Вадим Івченко: Дісно, на порядку денному цього пленарного тижня стоять ряд важливих законопроектів - як тих, що стосуються земельної проблематики, так і розвитку сімейного фермерства та протидії корупції та рейдерства, але два важливих аграрних законопроекти знято з розгляду з незрозумілих причин.

Йдеться про законопроект щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад (№7118-1) та щодо протидії рейдерству (№8121).

Напевно, це просто відсутність політичної волі у керівників парламенту. А на ухвалення цих двох документів давно чекають представники територіальних громад та аграрії. Адже законопроект №7118-1 є важливим для підсилення можливостей громад, ефективного господарювання на землі, інвестицій під інфраструктурні проекти.

Також важливим є антирейдерський законопроект, адже аграрне рейдерство стало сьогодні масовим явищем і загрожує не тільки власності фермерів, але і їхньому життю.

Щодня з'являється інформація про захоплення господарств, земель, врожаю, техніки тощо. Фермерів вбивають та катують. Фермерський рух б'є на сполох! І в цей час український парламент знімає цей законопроект з розгляду! Незрозуміла та злочинна позиція.

ВО «Батьківщина» виступила співавтором обох законопроектів і буде вимагати якомога швидшого винесення їх на голосування.

ВФУ: Верховна Рада ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності, автором якого Ви є. Що нового він принесе аграріям?

Вадим Івченко: Дійсно, за мій законопроект №7060 проголосували 230 народних депутатів.

Цей документ започатковує європейську практику щодо надання сільськогосподарських земель саме тим громадянам і господарствам, які будуть на ній працювати

Цей законопроект пропонує:

- існуючу корупційну модель безоплатної приватизації земель, в частині їх відведення для особистого селянського господарства, замінити на прозорий механізм передачі землі на аукціонах для розвитку сімейних ферм на умовах оренди, площею до 5 гектар, учасниками яких є виключно громадяни України, які мають в обробітку менше 20 га землі;

- відповідні землі мають використовується виключно для вирощування багаторічних насаджень, тваринництва, овочівництва, органічної продукції та зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, а також виключно у господарській діяльності сімейного фермерського господарства;

- безоплатну приватизацію земель для ведення особистого селянського господарства залишити виключно працівникам соціальної сфери села, учасникам АТО та сім'ям загиблих в АТО і Революції Гідності;

- встановити дієві запобіжники, які унеможливлять спекуляцію із землями, отриманими безоплатно протягом перших 7 років;

- удосконалити порядок проведення земельних аукціонів.

ВФУ: Яке Ваше бачення подальшого розвитку аграрного сектору економіки України? Майбутнє за фермерством чи агро холдингами?

Вадим Івченко: Прикладів розвитку аграрного сектору в світі багато. Як позитивного, так і негативного. Європейський розвиток побудований на основі фермерства і його позитив відомий всім. На мою думку, всієї нашої фракції в Верховній Раді та в цілому і ВО „Батьківщина". основою нового аграрного курсу має бути родина та розвиток сільських територій. Навіть ряд аграрних асоціацій підписали меморандум з нами щодо того, як сьогодні потрібно розвивати село і сімейні фермерські господарств: спрощення доступу до землі для громадян, які виявили бажання на ній працювати, створення сприятливих умов для ведення фермерського господарства, а також зменшення корупції в земельних відносинах - це надзвичайно важливі та потужні кроки. Вони сприятимуть зростанню кількості сімейних фермерських господарств та їх володінь. Це підвищить рівень фінансової спроможності територіальних громад, сприятиме створенню робочих місць, розвиту фермерства та кооперації і, відповідно, росту добробуту сільських родин».

ВФУ: Чи передбачає Ваш Новий аграрний курс запровадження ринку землі?

Вадим Івченко: Давайте, знову ж таки, звернемося за досвідом до наших західних сусідів. Польща та Болгарія одночасно відкрили ринки землі, але вартість землі у Болгарії, найуспішнішої країни з корпоративним вирощуванням, вдвічі нижча, аніж у фермерській Польщі.

У Болгарії конкурують між собою за ринок землі біля 4 тисяч компаній. Вартість землі - 3150 євро. А в Польщі 2,5 млн господарств. І в них за кожен гектар така конкуренція, що вартість землі зросла до 6300 євро. Кожен власник навіть тих же 5 - 10 гектарів, воює за додатковий клаптик, щоб розширити власне господарство.

А що и маємо на сьогодні в Україні?

Ми єдина країна в світі, яка має 4,5 млн людей, що виробляють половину продовольчої продукції в країні, але знаходяться поза організованим ринком та не мають статусу сільгосптоваровиробника. Простежуваності продукції - не мають, не мають кредитів, підтримки, пенсійного стажу - нічого!

За 25 років держава нічого не зробила, щоб їх легалізувати. Тільки на цьому тижні Верховною Радою було зроблено перший крок в цьому напрямку.

Давайте їх заведемо до організованого ринку і надаватимемо їм землю. Саме тим, хто буде на ній працювати! Це стимул для них. І якщо кожного року буде створюватись від 50 до 100 000 сімейних фермерських господарств, питання щодо обігу земель вирішиться автоматично.

Це і є державницька позиція, яка має бути направлена не на латифундиста, а на людину і розвиток сільських територій.

ВФУ: Нещодавно Європейський суд з прав людини визнав таким, що порушує права людини, мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. То виходить, що Верховна Рада повинна відмінити мораторій?

Вадим Івченко: По-перше, зовнішній вплив на Україну очевидний. І дотискати її з приводу ринку землі продовжуватимуть і надалі. Але 22 травня ухваленими законопроектами Верховна Рада розблокувала обіг земель сільськогосподарського призначення!

У законопроекті про сімейні ферми ми надаємо землю кожному, хто має бажання на ній працювати. Два гектари безоплатно через 7 років, 5 гектарів на викуп.

По-друге, запровадження та продовження мораторію в жодному разі не було обмеженням прав людини. Потрібно розглядати його як відстрочку, яку брала для себе влада, аби навести лад в земельних питаннях та ухвалити закони, щоб запрацювала земельна реформа.

З іншого боку - Європейський суд у правах людини не дав чіткої дати для запуску ринку землі, а навпаки, наголосив, що влада України має повне право обирати, у який строк і спосіб запускати обіг ріллі. Тому, якщо Верховна Рада подовжить мораторій ще на рік, формально Україна не порушить ухвалу ЄСПЛ (ред.:Європейський суд з прав людини). Але безкінечно відкладати запуск ринку землі Україна не зможе, аби не отримати санкцій від ЄСПЛ в подальшому.

Також маю зазначити, що за три роки ця Верховна Рада ухвалила аж 2 законопроекти по землі: щодо відумерлої спадщини та щодо аукціонів. Нині проголосовані ще два документи. Інші - роками лежать в комітеті і ледь-ледь проштовхуються на розгляд до парламенту. З такими темпами, з цією владою, ми ніякого нового аграрного курсу не діждемось ...

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», «Фермер України»

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2021 (568)
Июнь 2021 (724)
Май 2021 (806)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области