Еконономічна наука в Україні весь час, всі роки, починаючи з другого президента, нехтується. Про це у коментарі Gazeta.ua заявив доктор економічних наук Володимир Черняк.


"Перший президент Леонід Кравчук щось намагався, але у нього було мало часу. Ні у Леоніда Кучми, ні у Віктора Ющенко, ні у Віктора Януковича - ні в кого не було потреби вернутися до науки. Якщо наука щось пропонувала, абсолютно все ігнорувалося. Відповідь одна: "Ми прийшли до влади, ми все знаємо, як треба правильно робити. Ми будемо вирішувати свої особисті питання, проблеми своїх кланів, груп, кумів", - наголосив економіст.


На його думку, проблеми в економіці напряму залежать від влади, а не від зовнішніх чинників. Податковий кодекс приймали, повністю проігнорували науку. Нею знехтували, коли намагалися робити пенсійну реформу. Законопроекти приймають тільки тому, щоб щось "подерибанити".


"Я в свій час написав купу доповідних записок до Верховної ради. І зараз досить розумні економісти у коментарях підказують шляхи для реформування економіки. Але це час глухих і сліпих", - вважає Черняк.


INTV