ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Февраль 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
     

Влада намагається вивести генпрокуратуру з-під контролю законодавчої гілки влади, – Арсеній Яценюк

  99   0 01.07.2013, 14:59 | Новости, Политика
Влада намагається вивести генпрокуратуру з-під контролю законодавчої гілки влади, – Арсеній Яценюк

Арсеній Яценюк зазначив, що реформування прокуратури – це одна з ключових умов, «необхідних для того, щоб результативно пройшов саміт Україна-ЄС у Вільнюсі».


Він повідомив, що голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, депутат фракції «Батьківщина» Андрій Кожем’якін відправив до Венеціанської комісії проект закону про прокуратуру № 0886, «який уже був прийнятий у першому читанні і відповідає всім європейським стандартам».

«Даний законопроект, у випадку його ухвалення в другому читанні, робить із органів прокуратури дійсно незалежний орган, а не бізнес-установу», - підкреслив голова фракції «Батьківщина».

Арсеній Яценюк висловив здивування щодо планів влади внести зміни до Конституції, згідно з якими в органів прокуратури залишаться функції загального нагляду, «що прямо суперечить європейським стандартам»: «Більш того, адміністрація президента пропонуватиме збільшити термін повноважень для органів прокуратури і персонально для генерального прокурора на два роки незрозуміло з яких підстав».

Крім того, за його словами, у владному проекті змін до Конституції передбачається «взагалі скасування права Верховної Ради висловлювати недовіру генеральному прокурору»: «Це означає, що генеральна прокуратура взагалі вийде з-під контролю законодавчої гілки влади».

За словами голови Політради «Батьківщини», у відповіді директора, секретаря Венеціанської комісії йдеться, «що він готовий розглянути законопроект, який вже прийнятий парламентом в першому читанні».

Для того, щоб Венеціанська комісія «негайно розглянула цей законопроект», зазначив Арсеній Яценюк, фракція «Батьківщина» звертається до спікера із тим, аби він «підписав листа на Венеціанську комісію для отримання висновків із приводу закону про прокуратуру»: «Тоді ми вже у вересні не просто будемо отримувати висновок, а приймемо цей законопроект в цілому».

Ще одним критерієм в євроінтеграції, нагадав він, є питання виборчого законодавства. До порядку денного Ради запропоновано внести питання змін до персонального складу ЦВК, «при цьому залишаються невирішені питання внесення змін до виборчого законодавства та діяльності ЦВК»,- зазначив Арсеній Яценюк.

«Ми неодноразово наголошували, що в парламенті негайно треба створити ТСК з питань реформування виборчого законодавства та діяльності і утворення Центральної виборчої комісії. Ми сьогодні розіслали відповідні листи всім керівникам фракцій для того, щоб дана ТСК почала працювати», - підкреслив він.

Він наголосив, що в рамках діяльності ТСК з питань реформування виборчого законодавства та створення і діяльності ЦВК, опозиція пропонує вирішити всі питання виборчого законодавства, «так само консенсусом, як ми вирішували питання закону про вибори народних депутатів України в минулому скликанні». Зокрема, це питання щодо внесення змін і доповнень до закону про вибори народних депутатів України, нової редакції закону про ЦВК і щодо проведення виборів в п’яти «проблемних» округах.

«Зрозуміло, що вибори у п’яти округах в серпні, як того дуже хотіла влада, не відбудуться. Це означає, що українські виборці отримають право прийти на вибори тоді, коли вони будуть в Україні, коли за цими виборами будуть спостерігати іноземні і українські спостерігачі, тоді, коли в Україні будуть проходити всі дострокові вибори. Але при цьому ми хотіли б, щоб цей законопроект нарешті був прийнятий», - зазначив він.

Арсеній Яценюк запропонував визначити дату для голосування «як виборів у п’яти округах, так і виборів мера міста Києва і Київради»: «Це залишається нашим зобов’язанням не просто перед європейцями - це наше зобов’язання перед народом України.

Він також звернувся до Володимира Рибака внести до порядку денного проект закону №0947, який дасть можливість розширити доступ до публічної інформації.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Февраль 2020 (1122)
Январь 2020 (724)
Декабрь 2019 (909)
Ноябрь 2019 (883)
Октябрь 2019 (594)
Сентябрь 2019 (633)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области