ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Апрель 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

ЄС каже «Yes». Слово за владою

  184   0 02.09.2013, 12:47 | Статьи, Политика
ЄС каже «Yes». Слово за владою

Лідери опозиції сподіваються, що президент України виконає ключові вимоги підписання Угоди про асоціацію з ЄС

Європейський союз висловив цілковиту підтримку Україні й готовий до підписання Угоди між Україною та ЄС. Зараз усе залежить від української влади і персонально від президента України Віктора Януковича — чи будуть виконані три вирішальні вимоги.

Минулого тижня Європейський союз ще раз підтвердив готовність прийняти Україну до європейської родини. В Брюсселі відбулося спеціальне засідання Комітету в закордонних справах Європарламенту, яке було цілком присвячене обговоренню українського питання.

У заході взяли участь лідери української опозиції.

Часу на виконання Україною вимог щодо підписання доленосної Угоди залишається обмаль. Проте до проблемного фактора реалізації українською владою взятих на себе зобов’язань додалася агресивна політика Росії, відверто спрямована на утримання України в межах свого геополітичного впливу. Цей фактор також дуже турбує Європу, яка рішуче відреагувала на безпідставні економічні санкції до України з боку Москви.

«Вільнюський трикутник»

Голова Політради ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк повідомив після засідання Комітету, що головні вимоги ЄС щодо підписання з Україною Угоди про асоціацію не змінилися, як би то не намагалися спростувати в провладній команді Віктора Януковича.

За словами Яценюка, першим критерієм є звільнення лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, другим — прийняття нового закону про прокуратуру, третім — ухвалення нового виборчого законодавства.

Голова Політради ВО «Батьківщина» підкреслив, що опозиційні сили та громадські об’єднання України готові усіляко допомогти чинній владі виконати ці завдання. У ході організованого опозицією національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього» представники політичних сил та громадських організацій розробили детальний план дій щодо подолання усіх правових та політичних перешкод на шляху до Європи. Проте представники ні уряду, ні Адміністрації президента, ні Партії регіонів не відгукнулися на пропозицію спільної роботи на користь усієї держави.

Арсеній Яценюк зазначив також, що опозиція підготувала список із 11 першочергових законів, які потрібно негайно ухвалити в парламенті. «Тепер усе залежить від політичної волі президента та Партії регіонів — чи готові вони робити реальні кроки, щоб у листопаді Угоду з ЄС було підписано», — наголосив політик, додавши, що «українська опозиція переконана у правильності курсу України на ЄС і зробить все для того, щоб Угода була підписана».

Реформи для людей!

Арсеній Яценюк повідомив, що на сьогодні, окрім євроінтеграційних законодавчих ініціатив, до Верховної Ради внесено законопроекти щодо антикорупційної перевірки чиновників та скасування необґрунтованих пільг для посадовців.

«Батьківщина» вимагає першочергового розгляду цих документів.

Проект закону «Про скасування необґрунтованих пільг та привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави» (№3122) пропонує, зокрема, значно обмежити граничну чисельність штату: Адміністрації президента — до 200 осіб (нині 549), апарату Верховної Ради України — до 500 осіб (нині 1115), секретаріату Кабінету міністрів України — до 400 осіб (нині понад 700).

Пропонується також закріпити за президентом право на тимчасове проживання лише в одній офіційній резиденції.

Передбачається, серед іншого, обмежити пенсійне забезпечення президента, народних депутатів, урядовців. Максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів.

Законопроект «Про антикорупційну перевірку чиновників усіх рівнів» (№3121) передбачає обов’язкове декларування доходів і майна не лише посадовців, а й членів їхніх родин. У разі невідповідності офіційних доходів посадовця його реальним витратам та фактичному матеріальному стану повинно проводитися спеціальне розслідування. Якщо за його результатами буде встановлено, що причиною такої невідповідності є корупційне правопорушення, посадовець має притягатися до адміністративної чи кримінальної відповідальності згідно із законом та підлягати звільненню з посади. Якщо особа подала завідомо недостовірну декларацію, вона притягається до кримінальної відповідальності.

Крім того, з метою виконання Україною Європейської соціальної хартії у повному обсязі народні депутати з фракції «Батьківщина» Андрій Павловський у співавторстві з Олександром Турчиновим заре­єстрували у парламенті законопроекти, які наближають Україну до європейських норм і стандартів.

Перший — щодо збільшення щорічної основної відпустки до чотирьох тижнів, з 24 до 28 календарних днів. Другий — щодо скорочення тривалості робочого тижня з 40 до 38 годин.

Сьогодні відповідний показник у Європі становить саме 35–38 годин.

Зараз в Україні вартість робочої сили найменша в Європі, саме тому законодавча ініціатива опозиції сприяє підвищенню її вартості, адже скорочення робочого часу не потягне за собою зменшення оплати праці.

Виклик Європі

На зустрічі з українською опозицією єврокомісар із питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефан Фюле зазначив, що агресивна позиція Кремля щодо інтеграційного вибору України є неприйнятною. Фюле пообіцяв, що зробить усе можливе для того, щоб українське питання було поставлене на засіданні «великої двадцятки», яке відбудеться у Санкт­Петербурзі.

Коментуючи позицію Європи, Арсеній Яценюк зазначив, що «суттєві складнощі насамперед пов’язані саме з позицією Російської Федерації стосовно суверенного права української держави визначати своє майбутнє».

«Ми вважаємо неприпустимим російський тиск на українську державу. Це є виклик не тільки Україні, а й нашим європейським партнерам. Ті самі фрази, ті самі підходи президент Путін використовував, коли Україна вступала до СОТ. Ми можемо підняти його виступи, в яких йшлося про те, що Україні нічого робити у СОТ, що вступ України до СОТ матиме жахливі наслідки для української економіки. Щоправда, Росія дуже швидко бігла за Україною для вступу в СОТ», — наголосив Яценюк.

Відповідаючи на запитання журналіста, він зазначив, що дії Росії — це не торговельна війна з Україною, а відкрита політична війна. «Росія розпочала політичну війну не лише з Україною, а й з Європейським союзом і, на мою думку, проти західного світу. Берлінський мур упав понад 20 років тому, і не потрібно зводити новий. Але Росія намагається збудувати його на кордоні України та ЄС», — сказав політик.

Коментарі політиків

«Процес асоціації України має бути всеосяжним»

ЄС каже «Yes». Слово за владою

Єврокомісар з питань розширення ЄС і Європейської політики сусідства Штефан Фюле констатував, що без вирішення питання про звільнення лідера опозиції Угоди про асоціацію з ЄС Україні не бачити.

«Україна має продемонструвати рішучі дії і відчутний прогрес за всіма критеріями, щоб ЄС міг підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі. Ці критерії містять вирішення проблеми вибіркового правосуддя, зокрема у справі Юлії Тимошенко, подальше реформування судової системи, вдосконалення виборчого законодавства, реформу Генеральної прокуратури, а також поліпшення ділового клімату...

Процес політичної асоціації України та економічної інтеграції з ЄС має бути всеосяжним, він вимагає зусиль і широкого консенсусу щодо реформ, визначених порядком денним, а також конструктивного вкладу — як з боку уряду, так і з боку опозиції та громадянського суспільства. Саме тому я з нетерпінням очікую участі у політичному круглому столі з цього питання під час мого наступного візиту до Києва».

«У вас є ще трохи часу»

ЄС каже «Yes». Слово за владою

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив в інтерв’ю журналу «Кореспондент», що влада не використала оптимально час для виконання низки вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Моя оцінка минулих місяців — час не було використано повною мірою, з урахуванням того, чого очікували від України, що мало бути зроблено для підписання Угоди про асоціацію...

Я залишаюся оптимістом. У вас ще є трохи часу. Потрібно використовувати його максимально ефективно, щоб провести судову реформу, змінити виборче законодавство і вирішити ще одне питання, найбільш політичне з усіх, відносно долі колишнього прем’єр­міністра Юлії Тимошенко...

Діалог між представниками ЄС і українським президентом, українським урядом все ще триває. Україну незабаром удвадцяте відвідають два уповноважених Європарламенту. І це показує інтенсивність нашого діалогу».

Дмитро БРОВКIН

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Апрель 2021 (303)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)
Ноябрь 2020 (750)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области