ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Суддя Животов тягне час

  522   0 02.09.2013, 14:59 | Статьи, Политика
Суддя Животов тягне час

ВССУ не ухвалив рішення щодо скасування вироку Печерського районного суду Юлії Тимошенко на підставі рішення ЄСПЛ

Суддя Вищого спеціалізованого суду України Геннадій Животов створює перешкоди на шляху виконання Україною рішення Європейського суду з прав людини та позбавляє Юлію Тимошенко можливості захисту і відновлення її прав, порушених ще одним ангажованим суддею Кірєєвим.

Станом на 30 серпня Вищий спеціалізований суд України не ухвалив рішення щодо передачі до Верховного суду України скарги Юлії Тимошенко про необхідність перегляду «газової справи» та скасування вироку Печерського районного суду на підставі рішення ЄСПЛ. Про це під час брифінгу заявив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.

За словами захисника, відповідна скарга була скерована до ВССУ ще 1 серпня. Згідно з чинним законодавством, суд повинен був протягом 15 діб вивчити скаргу на предмет її юридичної грамотності та передати матеріали до Верховного суду України для розгляду по суті.

Однак, як свідчить Сергій Власенко, без будь­яких пояснень ось уже понад два тижні суддя Животов не здійснює жодних дій. Власенко зауважив, що 5 серпня суд вказав на єдиний недолік у скарзі. А саме — суддя вимагав надати документи, які свідчать про те, що рішення Європейського суду з прав людини у справі Тимошенко остаточне та набрало законної сили. Такі документи сторона захисту надала судді Животову ще 9 серпня.

«Юлія Володимирівна розуміє, що, на жаль, Вищий спеціалізований суд не є самостійною установою у вирішенні її справи. Він діє у визначених йому рамках, так само, як діяв суддя Кірєєв, як діяв Апеляційний суд, так само, як діяв Вищий спеціалізований суд, розглядаючи так звану «газову справу». Це абсолютно замовний суд», — сказав Сергій Власенко.

Захисник додав, що мета цього злочинного зволікання цілком очевидна. «Ми розуміємо, що 5 вересня буде заява суду, начебто Тимошенко не усунула недоліки в скарзі, начебто це є підставою для повернення скарги і начебто це є причиною для непередачі заяви на розгляд до Верховного суду», — говорить захисник.

Щодо причин такої поведінки судді, вони також лежать на поверхні. «Я ще раз підкреслюю, що чинне законодавство не надає альтернативної можливості Верховному суду. Як тільки скарга потрапляє до Верховного суду, він, згідно з українським КПК, зобов’язаний переглянути і скасувати вирок. Від того моменту Юлія Тимошенко — вільна людина», — резюмував захисник екс­прем’єра.

Власенко проінформував також, що своїми діями суддя Животов не лише позбавляє Юлію Тимошенко прав на захист, але й створює серйозні перешкоди щодо підписання Угоди про асоціацію України з ЄС.

У зв’язку з цим сторона захисту скерувала до урядових та європейських інституцій низку повідомлень та скарг. По­перше, на адресу Міністерства юстиції України надіслано скаргу щодо протизаконних дій судді Животова з вимогою притягти його до адміністративної відповідальності та звільнити із займаної посади за порушення присяги. По­друге, до Верховної Ради України передано проект постанови про звільнення ангажованого судді. Водночас до Генеральної прокуратури України скеровано заяву про порушення проти Животова кримінальної справи.

Водночас захист звернувся до Комітету міністрів Ради Європи з інформацією щодо невиконання українською владою рішення ЄСПЛ. Аналогічні звернення надіслано до Моніторингового комітету РЄ, Європейського суду з прав людини та на ім’я генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Власенко зауважив, що у разі подальшої відсутності дій української влади щодо виконання рішення ЄСПЛ Комітет міністрів РЄ може зобов’язати виконати судове рішення у конкретні спосіб та терміни. Якщо цього не відбудеться, проти керівництва України застосовуватимуться санкції.

«І вчора, і сьогодні інформаційні агенції цитують заяви Віктора Януковича про те, що нібито він не знає, як у юридичній площині вирішити питання вибіркового правосуддя, питання, пов’язані з незаконним, політично мотивованим ув’язненням Юлії Тимошенко. Ми, як захист, говоримо про те, що такий шлях існує, простий і очевидний — це рішення Вищого спецсуду про передачу скарги Юлії Тимошенко до Верховного суду України. Наступним кроком є рішення ВСУ про перегляд і скасування вироку, що прямо передбачено чинним законодавством», — наголосив Сергій Власенко.

Із захисником Тимошенко цілком згоден і перший заступник голови парламентської фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв. За його словами, зволікання Вищого спеціалізованого суду України з виконанням рішення Європейського суду з прав людини стосовно Юлії Тимошенко є злочинною бездіяльністю.

«Сьогодні ми повинні дати відповідь на ключове питання: виконане рішення Європейського суду з прав людини чи не виконане? Єдиний спосіб його виконати — це дати можливість Верховному суду переглянути цю справу. Група адвокатів, яка усунула всі недоліки і надала документи, на жаль, до цього часу так і не може отримати відповідь: допущена чи не допущена ця справа до розгляду Верховним судом? Не ухвалюється ані рішення про скерування (справи до Верховного суду), ані рішення про відмову», — зазначив
парламентар.

Дмитро БРОВКІН.
Фото Дмитра ЛІПАВСЬКОГО

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2020 (549)
Сентябрь 2020 (712)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области