ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Битви за госпітальні округи

  116   0 01.08.2017, 10:30 | Статьи, Общество
Битви за госпітальні округи

В Україні у рамках медреформи до кінця року мають запрацювати госпітальні округи. Але їх формування викликає занепокоєння та обурення мешканців областей. Вони вважають, що розподіл на округи відбувається без урахування стану здоров'я громадян, транспортного сполучення та стану доріг, які з'єднують населені пункти. 

Мешканці Дубровицького району Рівненської області звернулися до народних депутатів із парламентської фракції «Батьківщина» з проханням захистити майбутнє їхніх дітей та онуків і пролобіювати питання утворення відповідного госпітального округу або хоча б лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛ-1).

Як вони повідомили, під час формування госпітальних округів не враховано те, що Дубровицький, а також Заріченський райони Рівненщини є одними з найбільш постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. А це потребує зовсім іншого підходу до втілення медичної реформи, аніж запропонований урядом.

«Сьогодні статистика захворювань по Дубровицькому району фіксує такі дані. Показники інвалідності дітей віком до 17 років з хворобами ендокринної системи та органів дихання є найвищими в області. У середньому за рік працівники фізіотерапевтичного відділення Дубровицької ЦРЛ обслуговують 8,5-9 тис. осіб, серед них дітей до 17 років - 2,5-3 тис.», - повідомляється у зверненні.

Показники хірургічної роботи, оперативної активності, роботи терапевтичного, неврологічного відділень свідчать про чималі навантаження.

У 2016 році в КЗОЗ «Дубровицька ЦРЛ» проведено 977 операцій, у терапевтичному відділенні проліковано 2000 хворих з різною патологією, у неврологічному відділення - 1021 особа, у травматологічному - 597. У пологовому відділенні - 411 пологів, з них нормальних тільки 269. Зафіксовано 2229 травм. Онкологічна захворюваність зростає, наразі зареєстровано 900 онкохворих. Найвищі показники первинного виходу на інвалідність припадають саме на злоякісні новоутворення. Відомо про майже 10 тисяч випадків серцево-судинних захворювань.

«Ця страшна статистика повинна змусити представників влади задуматися. На нашу думку, при створенні госпітальних округів не враховується не тільки факт відсутності нормальних доріг чи транспортного сполучення, а й віковий та фінансовий фактори. За сьогоднішніх зарплат та пенсій більшість населення не зможе собі дозволити самотужки діставатися з віддалених населених пунктів як нашого Дубровицького, так і Зарічненського району до створюваного Сарненського госпітального округу, відстань до якого становить понад 100 кілометрів. До того ж, навіть тепер, коли Сарненська районна лікарня обслуговує переважно мешканців лише свого району, там спостерігається, так би мовити, «вавилонське стовпотворіння» внаслідок черг. А що ж буде тоді, коли доведеться приймати хворих ще з п'яти районів та міста Вараш? Обслуговування такої кількості мешканців у Сарненській лікарні наразі неможливе», - підкреслюють мешканці Дубровицького району.

З огляду на те, як поспіхом створюються госпітальні округи, а також на той факт, що нині у Рівненській області, та й загалом в Україні, відсутні кваліфіковані лікарі сімейної медицини, дубровинчани вважають: ініціатива формування округів має на меті аж ніяк не покращення обслуговування, а подальше зубожіння й вимирання населення та цілеспрямоване збагачення частини олігархів.

Також рівненчани звернули увагу на те, що в областях із майже однаковим населенням утворена різна кількість округів. Так, у Вінницькій області з населенням у 1 602 161 особа таких є сім. А в Рівненській області з населенням у 1 161 814 осіб - лише три. Це свідчить про не зовсім зрозумілі критерії формування госпітальних округів.

«За кількістю населення Рівненська область претендує на створення п'яти госпітальних округів, а не трьох. Тому, з ініціативи райпарторганізації  ВО «Батьківщина», проводиться збір підписів за створення Дубровицького госпітального округу чи хоча б лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛ-1) для Дубровицького та Зарічненського районів, яка забезпечить належне медичне лікування, гарантоване Конституцією України, жителям північних районів області», - наголошується у зверненні.

Наразі зібрано понад 1500 підписів мешканців Дубровицького району. Підписи також збираються у Зарічненському районі Рівненської області, що свідчить про невдоволення людей такими діями влади. В разі ігнорування їхніх вимог автори звернення готові вдатися до радикальних методів: перекриття міжнародних трас, проведення акцій протесту в межах району та області, блокування роботи державних органів влади тощо.

Олекса ГОНСЬКИЙ

Вечірні Вісті

 

ДОВІДКА «ВВ»

Формування госпітальних округів здійснюють обласні державні адміністрації з урахуванням трьох основних вимог Міністерства охорони здоров'я. Так, центром госпітального округу має бути місто, в якому мешкає не менше як 40 тисяч осіб. Дорога до нього повинна становити не більше як 60 км, тобто займати близько години часу. Бо, за нормами світової медицини, саме перші 60 хвилин після виклику медиків є критичними для порятунку пацієнта.

Багатопрофільна лікарня першого рівня мусить обслуговувати не менше як 120 тисяч пацієнтів, другого рівня - не менше як 200 тисяч. Інші лікарні мають бути перепрофільовані згідно з потребами жителів. Такі медзаклади стануть лікарнями планового лікування, реабілітаційними центрами або хоспісами.

 

В ТЕМУ

Українці протестують проти «реформи» МОЗ

Протести проти запровадження госпітальних округів час від часу спалахують в Україні. Мешканці населених пунктів та медики виходять на вулиці, намагаючись обстояти своє право на гідне медобслуговування і не допустити перепрофілювання лікарень на амбулаторії.

Першими своє обурення новацією від МОЗ висловили жителі деяких районів Вінниччини. Вони стверджували, що чиновники не враховують місцевих реалій і що через «реформу» пенсіонерам та матерям із дітьми доведеться годинами діставатися лікарень замість того, щоб отримувати медобслуговування на місці. Найактивніші протестні акції відбулися у Шаргороді Вінницької області.

Навесні мешканці села Шабо, що на Одещині, перекрили трасу між Затокою та Білгород-Дністровським, вимагаючи врятувати від закриття районне травматологічне відділення.

А жителі Березнегуватського району Миколаївської області відмовляються приєднуватися до госпітального округу №4, доки не буде відремонтована дорога Т-15-09 Явкине - Березнегувате. Бо наразі сполучення між населеними пунктами майже відсутнє, а найкращим транспортом для пересуванням районом є трактор.  

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2021 (480)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области