ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

СРСР у мемах: нам намагаються продати країну, котрої ніколи не існувало

  61   0 25.06.2020, 00:55 | Новости, Общество
СРСР у мемах: нам намагаються продати країну, котрої ніколи не існувало

Якось останнім часом звідусюди полізли згадки про СРСР. Виявляється, майже третина українців за ним шкодує (цікава б я глянути методику опитування!)

І в якомусь обговоренні зачепилась оком за фразу, яка мене буквально збила з ніг: "У СРСР було дуже комфортно жити тим, хто...", - далі йшла критична частина, але я підвисла на цьому місці.

У СРСР. Комфортно. (Повторила собі три рази, поки заспокоїлась).

Ось це - головна вина нашого покоління: ми не передали наступному свій досвід дорослого життя в 1970-80-ті так, щоб ви, любі діти, чітко й назавжди засвоїли елементарну річ: слова "СРСР" і "комфортно" у принципі не можуть стояти поруч. Слово "комфорт" було в СРСР іноземним. Якщо коротко, то СРСР - це абсолютний (як у фізиці "абсолютний нуль") антикомфорт.

Читайте також: Іще один доказ остаточної перемоги вільного світу над ідіотизмом радянського минулого

Звісно, матеріально там по-різному жилося в різних стратах, класах і кастах, але от "комфортно" - вибачте, нікому, навіть членам правлячих номенклатурних кланів!!! (І це не про споконвічне людське "один плаче, що рідка юшка, а другий, що рідкі коралі", а про життя у хронічному страху перед утратою привілеїв: адже своєї власності в радянських еліт не було, зняли з посади - от і нема ні дачі, ні шофера, ні жінці дублянки з розподільника, і психологічно це було ой як некомфортно, роками жити з такою сокирою в голові! Ну а про посполитих, сиріч, по-тодішньому, "трудящих", годі й казати...)

Чому сьогодні це доводиться пояснювати? Тому, що чверть віку рашистська пропаґанда завалювала масову свідомість "СРСР-ом в пазітівчіках" (мемах). І це працює. Ви можете скільки завгодно доводити опонентові, що "самый вкусный в мире советский пломбир" був огидний, і після сьогоднішніх "Моржо" чи "Хрещатика" ваш опонент відпльовувався б від нього пів дня, лиш лизнувши, - але адресована вашій "внутрішній дитині" склейка "СРСР = морозиво" (кому смачне, кому несмачне - ну, таке діло, смаки різні...) вже відбулася, "позитив зайшов". А це тільки один із мемів, під якими нам намагаються продати країну, котрої ніколи не існувало.

Тимчасом меми, з якими найперше мав би асоціюватися СРСР, мусили бути зовсім інші. Головна тілесна пам'ять індивіда про ту країну - рухова, кінетична: це пам'ять скорчености, втиснутости тебе в щось незручне й непристосоване на людську мірку - від одежі до колони на параді, від транспорту до житла тощо (і на тонкому плані - пханого тобі в голову - те саме). Скаржитися, що тобі "незручно" ("дискомфортно", по-нинішньому), означало "випендрюватись", відповіді були із блатного фольклору - "неудобно штаны через голову надевать", "неудобно на потолке спать". Не подобається тобі Країна колготок, що спадають? Та ти скажи спасибі, мажореня, що в тебе в 1960-ті були колготки, ми в цей час іще панчохи на круглих резинках носили...

Читайте також: Блогерка окреслила найбільший комунікаційний провал влади на найвищому рівні

Так нас відучили - і ми "не скаржились". І дітям своїм теж не скаржились, - от вони нічого й не знають.

Ось нашвидку, на коліні, кілька потенційних "мемів про СРСР", що першими спали мені на гадку, - кожен можна "розгорнути" в окремий нарис, і кожен, на відміну від "вкусного мороженого" і "добрих мультіков", буде правдою й опече при доторку живим м'ясом, - а я навіть непевна, наскільки вони зрозумілі "тим, хто там не був":

1) СРСР = раз на місяць садна у промежині від засохлої вати (це для дівчаток: спитайте в мам, вони вам пояснять!);

2) СРСР = вічно-підібгані пальці в тісному взутті (агов, ровесники, а слабо нам зафлешмобити фоточки своїх тепер, у 50+, мозолів на ногах, нажитих купленими у фарци/вистояними в п'ятигодинних чергах імпортними черевиками, які "ах, от би на пів номера менші! - нічого, вони розносяться!" - і так усе "детство-отрочество-юность", а тепер уже пізно, кріогеном не випалиш?..);

3) СРСР = шлюб за прописку (трошки про це є в "Польових дослідженнях", де історія Дарки, а більш якось ніде не читала, чому? - адже це чи не на кожному курсі перед випуском було, були й люди, які цим заробляли, як і заявами до ЗАГСу за "ліфчик на косточках" - о, це на ще один мем тягне! - чого мовчимо?);

А вже тема прописки тягне за собою славнозвісний "квартирный вопрос" таким, свят-свят-свят, чумовим шлейфом, що тут мене перемкнуло, наринули спогади, навіть сльоза за кількома знайомими, "за квартиру" покладеними чоловічими життями, і я зрозуміла, що далі згадувати не хочу - хай якось іншим разом...
Оксана ЗАБУЖКО

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2021 (338)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области